CO KDYŽ SE STANETE ÚČASTNÍKEM DOPRAVNÍ NEHODY PŘI OPERATIVNÍM LEASINGU


Nehoda při operativním leasingu

Účastníkem dopravní nehody se teoreticky může stát každý. Její vyřízení probíhá podobně jako s autem v osobním vlastnictví. Na co v případě bouračky myslet?

I my počítáme s tím, že k dopravní nehodě může dojít a poradíme, jak postupovat když se stane.

Auto nevyjede bez uzavřeného povinného ručení

Povinné ručení a havarijní pojištění patří do základního balíčku služeb v ceně pronájmu vozidla. Ve výjimečných případech, po dohodě s leasingovou společností, máte možnost sjednat si povinné ručení a havarijní pojištění sami – vždy ještě před převzetím vozidla.

V ceně bývá často také služba likvidace pojistných událostí. V takovém případě vyřizuje bouračku leasingová společnost a vy se nemusíte stresovat jednáním s pojišťovnou. Pokud jste si pojištění zařizovali sami, hlavním aktérem při komunikaci s pojišťovnou jste vy.

Přesný postup vysvětlí Manuál řidiče

Jakmile uzavřete smlouvu o operativním leasingu, spolu s vozem obdržíte i set dokumentů zvaný Manuál řidiče. Ten vám detailně poradí, co v případě nehody dělat. Základem je informovat co nejdříve leasingovou společnost a sdělit jí i předpokládaný rozsah škod.

Při každé bouračce platí stejná pravidla

Pokud se dopravní nehoda stane, je jedno jestli bouráte s vozem na operák nebo v osobním vlastnictví. Vždy byste měli dodržet několik jednoduchých zásad:

  • Policii zavolejte ve chvíli, kdy hmotná škoda všech zúčastněných přesáhne 100 000 Kč.
  • Pokud nehodu nehlásíte policii, dohodněte se na zavinění.
  • Vyplňte záznam o dopravní nehodě, který máte v povinné výbavě.
  • Zapište si jména, adresy a kontakty účastníků nehody i svědků.
  • Událost nahlaste.

Na asistenční lince leasingové společnosti vám poradí

Pokud si nejste jistí, co udělat dříve, zavolejte na asistenční linku leasingové společnosti – klidně rovnou z místa nehody. Řešení pojistných událostí je na denním pořádku a operátoři vám ochotně poradí