CO SE DĚJE S VOZEM PO UKONČENÍ OPERATIVNÍHO LEASINGU


Ukončení operativního leasingu


Operativní leasing zpravidla uzavíráte na 12 až 60 měsíců. Co se s vozem děje potom, máte možnost jej odkoupit a jak probíhá vrácení auta?

Největší rozdíl mezi operativním a klasickým leasingem je, že auto po operáku operáku stále patří leasingové společnosti. Vy však můžete vůz odkoupit, nebo vrátit a uzavřít smlouvu na zcela nové auto.

Jak vůz odkoupit po skončení operativního leasingu?

Pokud jste s vozem spokojeni a nechcete jej měnit, vždy můžete auto odkoupit. S tím, jak se blíží konec platnosti smlouvy, leasingová společnost vás dokonce sama kontaktuje a nabídne odkup za atraktivních cenových podmínek. Výhodou takové koupě dále bývá, že znáte celou servisní historii vozu a k autu máte často vztah.

Jak probíhá vrácení vozu po ukončení operativního leasingu

Většina zákazníků však nemá zájem vůz kupovat, a to především kvůli opotřebení a nízké zůstatkové hodnotě vozidla. Raději volí pořízení nového auta, často opět na operativní leasing.

V obchodních podmínkách je přesně definované, v jakém stavu máte vůz vracet. Základem je umyté auto jak zevnitř, tak zvenku. Také je třeba odmontovat dodatečná příslušenství a odstranit reklamní popisy. Běžné opotřebení společnost akceptuje, větší poškození byste měli předem nahlásit, předání tím usnadníte.

ukončení operáku

]Vozidlo vracíte na sběrné místo – leasingová společnost se vám ozve sama a všechny detaily domluvíte předem. Předávací prohlídka se podobá prohlídce STK: nejprve probíhá vrácení dokladů, posléze se kontroluje exteriér, interiér a technický stav vozidla.

Získat nový vůz je snadné

Není nic jednoduššího, než uzavřít další smlouvu a jezdit zcela novým autem. Je na vás, zda zvolíte stejný model, vyšší řadu nebo vyzkoušíte úplně jiný typ vozu.

Leasingová společnost vás kontaktuje již před ukončením platnosti smlouvy, díky čemuž vyřešíte novou smlouvu v předstihu a vyhnete se období, kdy byste byli úplně bez auta.