CHYBY PŘI SJEDNÁNÍ OPERATIVNÍHO LEASINGU


Chyby při sjednání operativního leasingu

Vyhněte se následujícím chybám při sjednávání operativního leasingu

Rozhodli jste se pořídit auto na operák? Pak právě pro vás jsme připravili článek, na co se soustředit při uzavírání leasingové smlouvy a kterých chyb se vyvarovat.

Smlouva o pronájmu vozu formou operativního leasingu je právně závazný dokument, a proto i zde platí pořekadlo dvakrát měř, jednou řež. Jaké jsou nejčastější chyby při sjednávání operativního leasingu?

Jaké doklady budete potřebovat?

Při uzavírání smlouvy si obvykle vystačíte s dvěma doklady totožnosti a výpisem příjmů za poslední tři měsíce. Výjimečně může být vyžadován také výpis z účtu, případně také další dokumenty.

Na co se soustředit při uzavírání smlouvy?

Znění smlouvy můžete uzpůsobit na míru svým potřebám. Soustředit byste se měli zejména na tyto body:

  • Roční nájezd kilometrů – leasingová společnost stanovuje strop pro roční nájezd kilometrů kvůli vypočítání zůstatkové ceny vozidla. Většinou se jedná o hranici 15 až 20 tisíc kilometrů za rok.
  • Služby v ceně splátek – měsíční splátky obvykle pokrývají povinné ručení a havarijní pojištění. Výhodně zahrnout můžete i další služby, jako je například pravidelný servis či výměna pneumatik.
  • Řidič auta – auto mohou zpravidla řídit rodinní příslušníci. Dále se informujte, zda můžete auto zapůjčit známému a konkrétní povolení zahrňte do smlouvy.
  • Výjezdy do zahraničí – cestování autem za hranice nemusí být samozřejmostí. Zkontrolujte si, že zahraniční cesty jsou ve smlouvě povoleny.

Ujasněte si splátkový kalendář

První splátku hradíte hned při podpisu smlouvy. Další platby následují obvykle k prvnímu dni následujícího měsíce. Nezapomeňte si splátkový kalendář projít s obchodním zástupcem a ujistěte se, že všemu rozumíte.

Obchodní zástupce vás celým procesem provede

Pořízení auta na operativní leasing patří mezi nejjednodušší cestu k novému vozu. Samotné schválení dokonce probíhá v řádech dnů. Po celou dobu vám bude k dispozici ochotný obchodní zástupce, který vám vše vysvětlí.