HLAVNÍ VÝHODY OPERATIVNÍHO LEASINGU VOZU


Výhody operativního leasingu

Obliba operativního leasingu stoupá. Jaké jsou jeho hlavní výhody?

Poohlížíte se po novém autě a zaujala vás možnost operativního leasingu? Připravili jsme článek o jeho přínosech a případných nevýhodách. Přečtěte si, zda se operativní leasing vyplatí právě vám.

Počet vozů pořízených na operativní leasing neustále roste, a to nejen ve firemním, ale také v soukromém sektoru. Zejména fyzické osoby oceňují, že při této formě nabytí vozu odpadá vysoká počáteční investice. Jaké jsou další výhody?

Kdy se operativní leasing vyplatí

Nákup nového auta vyžaduje vysokou vstupní investici, která bývá financována nejčastěji z úspor nebo pomocí úvěru. U dlouhodobého pronájmu, kterým operativní leasing je, však hradíte pouze smluvně stanovené měsíční splátky. Pokud se tedy neradi zadlužujete a pravidelné měsíční výdaje chcete mít pod kontrolou, operativní leasing je chytrou volbou.

Jako nevýhoda bývá uváděno, že nejste skutečným vlastníkem vozidla, pouze jej užíváte po smluvně stanovenou dobu. Nicméně auto, které je rok, dva a více v provozu, ztrácí rychle na hodnotě a pokud jej chcete poskytnout k prodeji a pořídit si vůz nový, čekají vás zdlouhavá smlouvání o ceně. V případě, že jste se s vozem sžili, lze se i v případě operativního leasingu domluvit na následném odkupu.

Podmínky operativního leasingu: Platíte pevně stanovenou měsíční částku

V případě uzavření smlouvy s leasingovou společností platíte pevně stanovenou měsíční částku a další náklady jsou v ceně. Mezi základní služby patří pronájem vozu, povinné ručení a havarijní pojištění. Zahrnuty mohou být také služby pravidelných servisních prohlídek, asistenční služby a řada dalších, kdy ve výsledku hradíte pouze náklady na palivo. Konkrétní podobu smlouvy vyladíte s obchodním zástupcem.

Jako řidič vozidla pak musíte plnit smluvně stanovené podmínky, čili udržovat a provozovat vozidlo v souladu se servisní knížkou a také kontrolovat jeho stav před jízdou. Dále veškeré změny a vestavby dále musí být odsouhlaseny leasingovou společností. Konkrétní znění podmínek naleznete ve smlouvě.

Neztrácejte čas nákupem nového auta: TOP 3 výhody operativního leasingu

Jak jste se mohli přesvědčit, díky operativnímu leasingu si auto i s vysokou pořizovací cenou může dovolit téměř každý. Mezi hlavní výhody patří:

  • Nečekají vás vysoké vstupní investice – akontace se nehradí.
  • Měsíční výdaje máte pod kontrolou – platíte fixní částku.
  • Vozový park můžete pravidelně obměňovat – po skončení smlouvy si pronajmete auto nové.

Auto na operativní leasing pořídíte výhodně také v Auto Podbabská. Vyřízení trvá jen několik týdnů a většinu kroků zvládnete online. Prohlédněte si nabídku vozů Škoda a Volkswagen na operativní leasing.